A Csillagkapu hamarosan következő nyolcadik évadja a sorozat utolsó éve lehet, ám a Sci-Fi Channel kicsit másként látja a jövőt.
A kérdést, miszerint lesz-e folytatás, minden évben felteszik, amióta a Showtime (a Stargate eredeti készíttetője) 2002-ben levette a sorozatot műsoráról, majd eladta a jogokat a Sci-Fi Channelnek. Azóta a Csillagkapu a Sci-Fi legnézettebb műsora lett, és folyamatosan döntögeti saját nézettségi rekordjait is.
A júliusban induló nyolcadik évaddal a sorozat a második leghosszab sci-fi sorozattá válik az X-akták mögött, amely kilenc évadon keresztül futott.
"Szeretjük és ragaszkodunk hozzá"- mondta Bonnie Hammer, a Sci-Fi Channel elnöke a Csillagkapuról egy interjúban. "Nem tudnám őszintén azt mondani Önöknek, hogy itt a nyolcadik évad és ezzel vége. Mert talán nem lesz az."
A sorozat jó eredményei ellenére a jövő két tényezőtől függ: a költségvetéstől, és Richard Dean Anderson (Jack O'Neill) szerepvállalásától.
A Csillagkapu elkészítése jelenleg 1.7 millió dollárba kerül epizódonként, és talán éppen ez az oka, hogy az idén a megszokott 22 rész helyett csak 20 készül.
A Stargate egyik főproducere, Michael Greenburg szerint a sorozat folytatódni fog. "Ha az igény megvan, akkor azt hiszem, a show is meg lesz. Azt hiszem, folytatni fogjuk. A Sci-Fi egy viszonylag új csatorna, és a miénk a valaha volt legmagasabb nézettségű műsoruk. Minden rekordjukat megdöntöttük. Egyszerűen úgy érzem, túl korai lenne még leállni. Nem tudom, Rick folytatná-e, de ki tudja? Sosem lehet tudni, amíg az ajánlat az asztalra nem kerül."
Az MGM és a Sci-Fi létrehozott egy spin-off sorozatot is, a Stargate-Atlantist, hogy az majd átvegye a Csillagkapu helyét, de a két sorozat tökéletesen megfér egymás mellett is - állítja Greenburg.